Reference - Exteriéry

SEVEROČESKÁ VĚDĚCKÁ KNIHOVNA
Ústí nad Labem

SEVEROČESKÁ VĚDĚCKÁ KNIHOVNA - Obrázek

SEVEROČESKÁ VĚDĚCKÁ KNIHOVNA
Ústí nad Labem

Rekonstruovaný objekt Severočeské věděcké knihovny v Ústí nad Labem byl označen kovovým nápisem KNIHOVNA a Vracečka se speciální metalickou povrchovou úpravou. Jedná se o nesvětelné řešení.
Výrazný nepřehlédnutelný nápis KNIHOVNA, umístěný na zídce před budovou, vhodně doplňuje architekturu celého objektu.

OBCHODNÍ CENTRUM REDY
Karlovy Vary

OBCHODNÍ CENTRUM REDY - Obrázek

OBCHODNÍ CENTRUM REDY
Karlovy Vary

OC REDY v Karlových Varech je novým komplexem moderní obchodní sítě. Úkolem firmy bylo uvedení OC do povědomí veřejnosti a jeho stálá prezentace v architektuře. Dominantním prvkem označení je nárožní lamelový světelný pylon, jehož rozměry jsou 6x4x5m s předsazenými 3D světelnými logy. 
    Lamely pylonu jsou s vysokou přesností sesazeny do obdélníkové sestavy. Jejich prosvětlená čela tvoří vypnutá  vinylová fólie s aplikovanou translucentní fólií. Prosvětlení lamel je zajištěno LED moduly řízenými programem, který umožňuje úpravy světelné intenzity a způsobu rozsvěcení.
     Výsledkem instalace jsou originální světelné efekty.

Otočná prosvětlená krychle ČEZ
Jaderná elektrárna Temelín

Otočná prosvětlená krychle ČEZ - Obrázek

Otočná prosvětlená krychle ČEZ
Jaderná elektrárna Temelín

Realizace otočné prosvětlené krychle ČEZ v areálu Jaderné elektrárny Temelín probíhala ve spolupráci se společností HOCHTIEF.
     P
rosvětlená krychle umístěná na nosném sloupu má rozměry jedné strany 3 x 3m. Celková výška pylonu je 15m. Váha nosného sloupu včetně otočného mechanismu má nosnost 6t. Stěny krychle jsou vyrobeny z vinylové fólie vypnuté ve speciálním Al rámu s aplikovanou folií 3M Scotchcal Translucent. Plocha je prosvětlena LED s nízkou teplotou chromatičnosti, která vyzařuje teplé bílé světlo a dává tak vyniknout odstínu firemní oranžové barvy. Písmeno E je vyrobeno jako samostatný 3D prvek prosvětlený LED s vyšší teplotou chromatičnosti vyzařující studené bílé světlo vhodné k prosvětlení bílého symbolu.
Realizace je unikátní svými rozměry, technickou náročností i spojením 3D prvku upevněného na ploše tvořené kompletně prosvětlenou vinylovou fólií.

LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA
Praha

LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA - Obrázek

LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA
Praha

Naše společnost získala v roce 2012 významnou zakázku spojenou s  přejmenováním Letiště Ruzyně na Václav Havel Airport Prague. Tato změna znamenala  výměnu značení na Terminálech  1, 2, 3 formou světelných nápisů. Dále byl realizován foliový nápis na prosklené fasádě u příjezdu k Terminálu 1, vyřezaný z teček v celkovém počtu 60 tisíc kusů.
    Jednalo se o mediálně sledovanou zakázku, spojenou se zájmem novinářů i široké veřejnosti. Z realizace této zakázky byl natočen dokument zachycující průběh výroby, montáže  i slavnostní odhalení nápisů. 
Náročným úkolem bylo udržení vyzařovaného světla z nápisů v limitech, které by nerušily letecký provoz, a přitom zajistily dostatečný vizuální účinek.

T-MOBILE
Louny, Hradec Králové, České Budějovice

T-MOBILE - Obrázek

T-MOBILE
Louny, Hradec Králové, České Budějovice

T-Mobile Louny,  označení hlavní budovy poskytovatele telekomunikačních služeb na okraji historické části města. Naše firma je výrobcem všech světelných log umístěných v exponovaných pohledových směrech na střeše budovy a pylonu umístěného před budovou. Dalšími lokalitami, pro které byla loga včetně konstrukcí dodávána, jsou Hradec Králové a  České Budějovice.
     Vývoj obchodní značky od původního názvu T-Mobile, T+4 tečky až k současné formě T+2 tečky si vyžádal úpravy, které probíhají pravidelně v horizontu 8 let. 
Specifickým úkolem na prosvětlení loga T-Mobile je míchání červených a modrých LED určené průnikem souřadnic. Přesná barevnost byla klasifikována ve spolupráci s ČVUT Praha a měřena v laboratořích.

OBCHODNÍ CENTRUM Opatovská
Praha

OBCHODNÍ CENTRUM Opatovská - Obrázek

OBCHODNÍ CENTRUM Opatovská
Praha

Rekonstrukcí původní budovy obchodní pasáže vzniklo rozsáhlé centrum s řadou nájemních jednotek.
    Naše společnost vytvořila pro označení centra prosvětlené hlavní logo "OC OPATOVSKÁ", informační totemy, označila všechny provozovny a vyrobila a instalovala světelná loga nájemců. 
    Fasádní logo "OC OPATOVSKÁ" je tvořeno 6 barevnými prosvětlenými kruhy vyrobenými z plexi s aplikovanými translucentními foliemi 3M Scotchcal. Prosvětlení je zajištěno LED, které se u jednotlivých kruhů liší svým počtem a barvou světla pro dosažení optimálního světelného  efektu.

GALERIE HARFA
Praha

GALERIE HARFA - Obrázek

GALERIE HARFA
Praha

Galerie Harfa je největší obchodní, zábavní a administrativní centrum v pražské Libni. Naše společnost označila jeho  budovu třemi rozměrnými logy podle firmou zpracovaného technologického postupu.
   Jedná se o 3D prosvětlená písmena a piktogram harfy. Struny harfy jsou tvořeny barevnými neony a odpovídají barevnosti jednotlivých písmen nápisu HARFA. Bylo třeba sjednotit světelnou intenzitu a barvu v obou částech loga tak, aby působily jednotně. Prosvětlení písmen je dosaženo aplikací vybraných 3M translucentních folií aplikovaných na čelní plochu písmen. Optimální světelný efekt zajišťují barevné LED. 

ČEZ
Praha

ČEZ - Obrázek

ČEZ
Praha

Pro administrativní sídla společnosti ČEZ sousedící s komplexem Brumlovka v pražské Michli, naše společnost vyrobila soubor log označující tyto stavby. Jedná se o plošná loga o rozměru 2 x 2 m a  prosvětlenou otočnou krychli na střeše budovy E, jejíž strana má rozměry 2,5 x 2,5 m. Kostru otočné krychle tvoří Al rám s Al vypínacím profilem, jehož pomocí je vypnuta čelní vinylová fólie s aplikovanou fólií 3M Scotchcal Transluzent a prosvětlená LED. Symbol E je vyroben jako samostatný 3D prvek uchycený přes vinylovou plochu do nosné vnitřní konstrukce.
    Naše společnost zde provádí pravidelný servis, který zaručuje dlouhodobou kvalitní prezentaci loga ČEZ.

SPRÁVA ŽELEZNIC, budova CDP
Praha

SPRÁVA ŽELEZNIC, budova CDP - Obrázek

SPRÁVA ŽELEZNIC, budova CDP
Praha

Umístění loga pro Správu železnic na budově CDP Praha je příkladem práce naší společnosti, při které jsme zajistili nejen výrobu včetně projektové dokumentace a statiky, ale také organizační a legislativní postupy zakázky. Poddodavatelem byla společnost MONZAS spol. s.r.o., která disponuje kvalifikovanými odborníky, kteří zajišťují konzultační, inženýrskou a projektovou činnost v komplexní šíři v železniční dopravě. 
     Požadavky na výrobu pak zahrnovaly zhotovení dvou log a nosných konstrukcí a jejich montáž na protilehlých rozích budovy. Jedná se o 3D prosvětlená písmena dle manuálu Cl společnosti. 

MONZAS
Ústí nad Labem

MONZAS - Obrázek

MONZAS
Ústí nad Labem

Společnost MONZAS, spol. s r.o.  Ústí nad Labem dodává specializované služby pro železnice. Pro výrobu jejího světelného 3D loga, které tvoří černá masivní písmena s červeným podtržítkem, jsme vybrali speciální plexisklo.
    Tímto speciálním plexisklem je black/white. Zajímavostí tohoto materiálu je jeho schopnost změny barvy při prosvětlení. Nápis je tak ve dne černý a v noci změní barvu na jasně bílou.
    

OUTLET
Tuchoměřice

OUTLET - Obrázek

OUTLET
Tuchoměřice

Obchodní centrum OUTLET Tuchoměrice se nachází na ploše 20 000 m2, nabízí přes 70 značek.
    Naše společnost vyrobila pro tento rozsáhlý obchodní komplex sérii rozměrných světelných log. Jsou mezi nimi loga Adidas, Hamleys, Desigual, Trussardi a Guess.
    Loga mají výšku 2 m a hloubku 130 mm. Technologické zpracování 3D prosvětlených písmen vychází z požadavku na jednotný design - Al černé boky a frézovaná bílá matnice. Bílá písmena vynikají na antracitové fasádě a doplňují kontrastní bílé zděné plochy.

HOTEL COMFORT
Praha

HOTEL COMFORT - Obrázek

HOTEL COMFORT
Praha

Corporate Identity Manual vytvořený pro nadnárodní firmu Hotel Comfort  obsahuje a přesně definuje kompletní přehled značení těchto objektů. Bylo nutné naplnit do nejmenších podrobností předepsaný design obsahující grafiku, rozměry, vybrané materiály a barevné řešení jednotlivých využitých prvků.
     Realizace označení rekonstruované budovy světelnými objekty zahrnuje pylon, fasádní panel, prosvětlený nápis nad vstupem a světelnou výstrč. Nejnáročnějším  krokem celé zakázky byla výroba prosvětleného vertikálního panelu o rozměru 2,2 x 10m, jeho převoz a montáž, kterou realizovali, ve výšce 30m, horolezci s pomocí jeřábu.